Největší STK

v Olomouci

800 200 211

Provozní doba

Po–Pá 7–17 hodin

Proč je dobré vyměnit zimní pneu za letní

21. března 2023

Proč je důležité měnit pneumatiky mezi sezónami

Na jaře se s příchodem teplejšího počasí mnozí z nás rozhodují přezout zimní pneumatiky na letní. Tento krok může mít mnoho výhod, se kterými vás ve stručnosti seznámíme. Zimní pneumatiky se při vyšších teplotách rychleji opotřebovávají. To znamená, že když budete na zimních pneumatik jezdit i v létě, výrazně snížíte jejich životnost.

Dalším důvodem, proč je dobré na jaře přezouvat na letní pneumatiky, jsou samotné vlastnosti pneumatik. Zimní pneumatiky jsou navrženy tak, aby poskytovaly vynikající výkon při nízkých teplotách a v mokru nebo sněhu. Nicméně, když teplota stoupá a klima se zahřívá, zimní pneumatiky mohou být příliš měkké a mohou mít problémy s udržením stability a kontroly nad vozem. Proto jsou letní pneumatiky vhodnější pro jízdu v letních podmínkách, protože díky návrhu poskytují lepší výkon při vyšších teplotách.

Zimní pneumatiky mají také větší množství silné gumy a jsou těžší než letní pneumatiky. Což znamená, že vozidlo bude mít vyšší hmotnost a tím pádem i větší spotřebu. Nepříjemná je rovněž skutečnost, že zimní pneumatiky jsou hlučnější než letní.

Naše doporučení tedy je: letní pneumatiky přezujte nejpozději při zvýšení teploty nad 7°C v noci. Vyplatí se zajet do pneuservisu, správným vyvážením předejdete nadměrnému opotřebení pneumatik a podvozkových dílů.